44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Biotebal – zadbaj o swoje włosy

Biotebal – zadbaj o swoje włosyBiotebal – zadbaj o swoje włosy
Biotebal to preparat witaminowy w formie tabletek, który zawiera witaminę B7, czyli biotynę. Poprzez uzupełnienie jej niedoborów oraz łagodzenie skutków takiego stanu, wzmacnia on włosy oraz paznokcie. Biotyna jest bowiem bardzo istotną witaminą, ponieważ pozytywnie wpływa na proces powstawania keratyny, a to z kolei powoduje prawidłowy porost włosów oraz paznokci. Lek dostępny jest bez recepty, a jego przyjmowanie powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami.
 

Biotebal to lek o bardzo wygodnym dawkowaniu, ponieważ każdego dnia wystarczy przyjąć jedną tabletkę. Jedno opakowanie starcza zatem na cały miesiąc kuracji. Produkt zalecany jest wszystkim osobom, które borykają się z niedoborem biotyny - wypadaniem włosów oraz osłabieniem paznokci. 

Składniki

Substancją czynną zawartą w tabletkach jest biotyna, której działanie potwierdzone jest klinicznie. W jednej tabletce znajduje się 5 mg tej substancji. Ponadto, w skład leku wchodzą także krzemionka koloidalna, magnez stearynianu, a także sorbitol.  W opakowaniu znajdziemy płaskie białe tabletki, których powierzchnia jest gładka. Jedno opakowanie zawiera 30 lub 60 tabletek.

Działanie leku

Biotebal opiera swoje działanie na obecności składnika aktywnego. Biotyna, która jest znana także jako witamina B7 lub H, pełni istotną rolę w organizmie człowieka, m.in. wchodzi w skład niektórych enzymów, które odpowiadają za przemiany metaboliczne, wspomaga różnicowanie komórek naskórka, a także keratynizację. Co więcej, poprawia również kondycję paznokci oraz włosów. Poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości biotyny przyczynia się także do wyeliminowania jej niedoborów w organizmie, a także ich skutków zdrowotnych. 

Przeciwwskazania i ostrzeżenia

Biotebal nie jest zalecany osobom, które borykają się z nadwrażliwością na biotynę lub jego inny składnik. Zanim zaczniemy przyjmować lek należy omówić to z farmaceutą lub lekarzem. Biorąc pod uwagę właściwości biotyny oraz charakter stwierdzonych działań niepożądanych jakie powoduje, Biotebal nie ma wpływu na obsługiwanie maszyn oraz prowadzenie pojazdów. Szczególną uwagę na lek powinny jednak zwrócić osoby, które borykają się z nietolerancją niektórych cukrów - lek zawiera powiem sorbitol oznaczony E420. Warto również zaznaczyć, że przyjmowanie każdego preparatu zawierającego biotynę powoduje sfałszowanie wyników poziomu hormonów tarczycy. Inne przeciwwskazania to: ciąża i okres karmienia piersią, a także genetyczne zaburzenia związanie z nietolerancją laktozy. 

Biotebal przeciwwskazania czym jest biotebal biotebal składniki działanie leku biotebal biotebal gdzie kupić

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach