42 299 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Astaksantyna – źródło młodości i piękna w kapsułce

Astaksantyna – źródło młodości i piękna w kapsułceAstaksantyna – źródło młodości i piękna w kapsułce

Ten czerwonawy barwnik, z pozoru bardzo niepozorna substancja, ma w sobie niesamowite właściwości. Spotkamy ją w roślinach i algach, ale także wśród ryb, takich jak łososie, a także wśród homarów i krabów. Syntezowana jest poprzez glony, które rozpoczynają ten złożony łańcuch pokarmowy. Jej nietypowa budowa chemiczna sprawia, że astaksantyna jest nieporównywalnym w świecie natury antyoksydantem. Jej niebywałe działanie na organizm człowieka docenia przede wszystkim medycyna estetyczna.

Dlaczego astaksantyna jest dobra dla naszego zdrowia?

Przed szereg wielu witalnych zdolności astaksantyny wysuwają się trzy, najbardziej cenione przez lekarzy i dietetyków. Pierwszym z nich jest działanie przeciwzapalne. Jak wiadomo stany zapalne niektórych organów mogą powodować choroby nowotworowe i znacznie obniżają ogólny stan zdrowia. Profilaktyka w tym zakresie jest więc niezmiernie ważna, a z udziałem astaksantyny jest to możliwe.

Drugą bardzo znamienną cechą astaksantyny jest jej zdolność do zwalczania wolnych rodników. Te niezwykle reaktywne cząsteczki wchodzą w reakcję z większością istotnych dla naszego zdrowia związków, w tym z DNA, niszcząc je bezpowrotnie. Astaksantyna (ponad 60-krotnie silniejszy przeciwutleniacz niż sławna witamina C) pozwala nie tylko walczyć z wolnymi rodnikami, ale także pobudzać inne mechanizmy naszego organizmu do walki. Zapobiega to starzeniu się organizmu, co widoczne jest na naszej cerze.

Astaksantyna naturalna - kup na  Sklep.kenayag.com.pl

Istotną rolę w kosmetologii oraz dermatologii astaksantyna ma również dzięki swojemu pierwotnemu przeznaczeniu. Jako barwnik z grupy karotenoidów, jest ona naturalnym filtrem, zabezpieczającym roślinę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Także w naszym ciele astaksantyna potrafi redukować szkodliwe działanie słońca nawet do 25%. W efekcie nasza skóra jest mniej podatna na oparzenia, przebarwienia, a także wygląda młodziej i sprężyściej.

Skuteczność astaksantyny leży w jej budowie. Naturalnie ma ona zdolność do przenikania przez błonę komórkową. Oznacza to, że jej regeneracyjne działanie dla naszej skóry odbywa się w samym centrum komórki – jest więc bardzo efektywne. W skórze właściwej obecność astaksantyny jest najbardziej widoczna, gdyż wpływa ona na pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny. Nasza skóra ma w sobie więcej sprężystości i wygląda młodziej.

Astaksantyna jako główny składnik suplementów diety

Chcąc przyjmować w swojej diecie skoncentrowaną dawkę astaksantyny można uciec się do prostej suplementacji. Jedna porcja to z reguły około 10-12 mg tego związku, przy czym dzienna wymagana porcja to maksymalnie 8 mg. Większa dawka w kapsułce to zapas z uwagi na straty we wchłanianiu. Dowiedziono bowiem, że nadmiar astaksantyny nie jest w żaden sposób szkodliwy dla naszego zdrowia.
Astaksantyna naturalna - kup na Sklep.kenayag.com.pl

Za opakowanie 90 kapsułek astaksantyny musimy wydać około 50 zł. Zwracajmy uwagę na to, aby preparat był dobrego producenta i miał odpowiedni skład – dobrze by astaksantyna była naturalna, a nie syntetyczna.

starzenie się skóry astaksantyna astaksantyna właściwości

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 299 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach