41 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 775 produktów w 204 kategoriach

10 porad wspomagających udaną dietę

10 porad wspomagających udaną dietę10 porad wspomagających udaną dietę

Kolejny rok, a u Ciebie znowu to samo? Lata mijają a nic się nie zmienia? Wiosna jest coraz bliżej i zaczynamy już myśleć o sezonie na stroje kąpielowe. Jakie to stresujące!

Jesteśmy przekonani, zdeterminowani i gotowi, wyrzucamy wszystkie zapasy śmieciowego jedzenia, a lodówkę zapełniamy zdrowymi organicznymi produktami. Obwieszczamy naszą decyzję całej rodzinie i zaczynamy: Pierwsze śniadanie zazwyczaj wypada idealnie. Jednak z upływem godzin i dni, okazuje się, że coś nie działa tak, jak powinno: nie mamy czasu uprawiać sportu, dzieci chorują i brakuje czasu na przygotowanie sałatki, zdrowego posiłku itp.

Codzienność bierze górę i ostatecznie wracamy do złych nawyków z dodatkową przeszkodą - jesteśmy jeszcze bardziej zniechęceni i rozczarowani niż wcześniej.
Miło byłoby, oczyścić umysł, rozpocząć dietę i utrzymać ją bez wysiłku, utraty motywacji i problemów, Brzmi jak marzenie, prawda?

Zbyt piękne, aby było prawdziwe: Zapewniam Cię. Wyczekiwana dieta nie istnieje. Idealna dieta to fikcja, nie musi jednak oznaczać cierpienia. Najlepsi polscy Dietetycy oraz pracownicy StarOfService zostali spytani o radę w tym temacie

1. Pomyśl zanim zaczniesz

Pierwszym sekretem udanej diety jest świadomość. Nauczmy się analizować sytuację. Czy jest to właściwy moment, aby rozpocząć dietę? Jeśli masz problemy w pracy lub w rodzinie, być może nie jest to najlepsza pora na zrzucanie wagi. Jeśli nie jesteś spokojny, lub spokojna nie jest to idealny moment. 

2. Zaufaj profesjonaliście

Profesjonalista posiada umiejętności i wiedzę pozwalające na przygotowanie specjalnie dopasowanej diety. Jeśli cały dzień pracujesz poza domem, nie można planować diety wymagającej czasochłonnych przygotowań. Oczywiście jest to możliwe, ale najprawdopodobniej ciężko będzie wytrzymać w postanowieniach. Wykwalifikowany dietetyk pomoże zobaczyć sytuację z innej strony i dopasować plan żywienia do Twojego stylu życia.

3. Dieta nie jest karą

Nie traktuj diety jako karę, ale jako zmianę stylu życia, drogę do zdrowszego życia. Zdecydowałeś się odżywiać w zdrowy sposób i bardziej dbać o siebie. Będzie to wymagać poświęcenia i nie zawsze będzie łatwo. Trzeba jednak nauczyć się dostrzegać plusy. Jesz mniej śmieciowego jedzenia, ale łatwiej Ci się poruszać, rzadziej jesz chleb, ale czujesz się bardziej wypoczęty i tak dalej. Wystarczy zmienić sposób myślenia, a będzie Ci łatwiej.

4. Działaj zapobiegawczo

Nikt nie zna Cię lepiej niż ty sam. Dobrze zdajesz sobie sprawę, że będziesz próbować podjadać, wiesz również, w jaki sposób i kiedy najczęściej to robisz. Zatem działaj zapobiegawczo, jeśli na przykład, wiesz, że późno wrócisz z pracy, po prostu przygotuj obiad wcześniej. 

5. Nowy styl życia

Nie myśl o diecie jako o zadaniu z “deadlinem” - konkretną datą zakończenia, bo ostatecznie, nie wyciągniesz z tego żadnych korzyści. Pomyśl o tym jako o nowej drodze życia: Jeśli tak zrobisz, Twój mózg powoli przestanie wysyłać Ci sprzeczne, zniechęcające przekazy. 

6. Przestań ważyć się każdego dniaZ pewnością popchnie Cię to w stronę pewnej porażki. Wyrzuć wagę, wyłącz ją. Zaufaj mi, waga nie jest twoim przyjacielem. Najpierw będziesz myśleć o niej raz na tydzień, potem zaczniesz mieć dość lub ją schowasz: dobra wiadomość jest taka, że Twój dietetyk też ma taką, która funkcjonuje w pełni. Bez wagi i z pozytywnym nastawieniem będziesz móc cieszyć się momentem, w którym twoje jeansy staną się luźniejsze.

7. Potknięcia się zdarzają

W każdej prawdziwej diecie, będziesz oszukiwać, np. czasem podjadając. Nie rób z tego tragedii: Nie zniweczy to całej twojej pracy. Oszukuj swoją dietę świadomie i z wyczuciem smaku, po czym natychmiast wznów ją.

8. Nie słuchaj nikogo

Nie słuchaj tych, którzy nie wierzą w Ciebie, którzy mówią, że Ci się nie uda, a dieta nie zadziała. Trzymaj się obranej drogi aż osiągniesz sukces!

9. Zajmij się ruchem

30 minut ćwiczeń dziennie pomaga zarówno na ciało jak i umysł. Sport pomoże Ci osiągnąć Twój cel, a porządny spacer, zamiast zjedzenia deseru, z pewnością przyniesie większe korzyści! 

10. Ciesz się tym, co robisz

Osiągnięcie wagi, na której Ci zależy, niekoniecznie oznacza bycie szczęśliwym. Ciesz się każdym momentem swojego życia, kochaj siebie za to, kim jesteś i w pełni doświadczaj życia nawet w kwestii diety. Każdy nowy smak, każdy mały cel, który udaje Ci się osiągnąć sprawi, że nabierzesz pewności siebie.

Jak widać, naprawdę udana dieta nie istnieje: jednak pozytywne podejście pomoże Ci osiągnąć twoje cele. Czy jesteś gotowy, aby zacząć?

odchudzanie dieta

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 775 produktów w 204 kategoriach