43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Zalasta

ZalastaZalasta
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Cena: 58.87 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 10 mg, 28 szt, 10 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 28 szt., 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 28 szt., 20 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 28 szt, 15 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 28 szt, 10 mg, tabletki, 70 szt, 20 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 70 szt, 10 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 35 szt, 5 mg, tabletki, 35 szt, 10 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 70 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Olanzapinum
Działanie: przeciwpsychotyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Zalasta

Lek na receptę stosowany w leczeniu:

  • schizofreni,
  • pobudzenia w przebiegu choroby maniakalno-depresyjnej,
  • stanów psychotycznych z urojeniami, halucynacjami, depresją i lękiem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej należy umieścić w jamie ustnej, gdzie ulegają one szybkiemu rozpadowi w ślinie. Tabletkę należy zażyć natychmiast po otwarciu opakowania. Uwaga! Nie spożywać alkoholu w trakcie leczenia preparatem. Uwaga! Zalecane jest stopniowe odstawianie leku. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Senność, zwiększenie masy ciała, zwiększenie stężenia prolaktyny we krwi, któremu rzadko towarzyszyły objawy kliniczne (np.mlekotok, powiększenie sutków), zawroty głowy, zaburzenia koordynacji ruchowej (nieprawidłowy chód, upadki), zwiększenie apetytu, wzrost stężenia glukozy i triglicerydów we krwi, spadek ciśnienia, zaparcia i suchość w ustach,spadek ciśnienia, zaburzenia rytmu serca, upośledzenie funkcji układu krwiotwórczego, nadwrażliwość na światło, napady drgawek, wysypka skórna. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. senność, zwroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na olanzapinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę z wąskim kątem przesączania, schorzenia układu krążenia, schorzenia naczyń mózgowych,  schorzenia wątroby, rzadko występującą dziedziczną nietolerancję galaktozy, niedobór laktazy typu Lapp lub zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Gdy przyjmujesz inne leki działająca na ośrodkowy układ nerwowy, leki obniżające ciśnienie, węgiel aktywowany. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Zalasta opinia
Zalasta opinie
Zalasta ulotka
Zalasta skład
Zalasta dawkowanie
Zalasta przeciwwskazania
Zalasta cena
Zalasta zamienniki
Zalasta zamiennik
Zalasta odpowiednik
Zalasta tańszy zamiennik
Zalasta czy działa
urojenia schizofreniczne schizofrenia maniakalna stany maniakalno-depresyjne depresja lęk schizofrenia stany psychotyczne halucynacje
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Zalasta

Dodano: 17 Czerwiec 2015
Autor: Petunia
Ocena:
Tabletki działają zgodnie z ulotką, są jednymi z tańszych leków o podobnym zastosowaniu. Generalnie żadnych zastrzeżeń do nich nie mam.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zalasta

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach