43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Kubeczek menstruacyjny Masmi

Masmi kubeczek menstruacyjny rozmiar L 1 sztuka, 1 sztMasmi kubeczek menstruacyjny rozmiar L 1 sztuka, 1 szt
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: pozostałe
Postać: -
Cena: 76.48 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Kubeczek menstruacyjny Masmi

Masmi kubeczek menstruacyjny rozmiar L 1 sztuka, 1 szt.

Kubeczek menstruacyjny Masmi to alternatywa dla tamponów i podpasek.

Skład:

Rozmiar L: Odpowiedni dla kobiet powyżej 25 roku życia lub dla kobiet, które rodziły siłami natury

Pojemność 30 ml, Średnica 46 mm, Długość całkowita 66 mm

Opakowanie zawiera: 1 kubeczek menstruacyjny + ulotkę informacyjną + 1 bawełniany woreczek ochronny

Dostępne są także rozmiary S i M.

Właściwości:

Produkt może skutecznie zastępować tampon lub podpaskę. Wykonany jest w całości z bezpiecznego, hipoalergicznego tworzywa medycznego. Produkt jest trwały i można z niego korzystać nawet przez 10 lat. W trakcie stosowania nie pojawia się zapach krwi menstruacyjnej. Idealny do codziennego stosowania. Pozwala zniwelować ryzyko wystąpienia grzybiczego zapalenia pochwy. Nie zawiera w sobie silikonu, lateksu, BPA ani ftalanów.

Sposób użycia:

Produkt przed pierwszym użyciem należy wysterylizować. Można to zrobić, poprzez umieszczenie kubeczka w rondelku z wodą tak by był on całkowicie zanurzony. Wodę doprowadzić do wrzenia i gotować przez 3-4 minuty. Po ostudzeniu można zacząć korzystać z kubeczka.

Sposób aplikacji:

Przed rozpoczęciem należy umyć ręce. Zalecane są: pozycja w kucki, siedząca na toalecie, stojąca z nogą oparta np. na toalecie lub kucając nad wanną.

Kubeczek można zgiąć za pomocą dwóch metod:

Pierwsza z nich polega na naciśnięciu obydwu boków kubeczka, w ten sposób, by zbliżyły się do siebie. Następnie należy złożyć go na pół tak, by tworzył literę U.

Kolejna metoda polega na umieszczeniu palca na górnej krawędzi kubeczka i naciśnięciu go do wewnątrz, tworząc w ten sposób trójkąt.

Trzymając jedną ręką złożony kubeczek, drugą ręką rozchyl wargi sromowe, przesuwając kubeczek w kierunku kości ogonowej, umieść go w pochwie. Prawidłowe umieszczenie kubeczka jest płytsze niż tamponów. Po włożeniu kubeczek otworzy się i dopasuje do ścianek pochwy.

Aby sprawdzić, czy kubeczek został dobrze umieszczony, delikatnie obróć go o 360°, chwytając za jego podstawę (nad uchwytem). Jeśli kubeczek jest prawidłowo umieszczony, powinien łatwo się obracać.

Wyjmowanie:

Wskazane jest, by opróżniać kubeczek raz na 12 godzin. Jest to zależne od intensywności miesiączki. Przed wyjęciem kubeczka wskazane jest dokładne umycie rąk i zajęcie pozycji stojącej lub siedząc na toalecie. Kciuk i palec wskazujący należy włożyć do pochwy, tak by móc zlokalizować uchwyt kubeczka. Potem należy delikatnie za niego pociągnąć do czasu, aż będziesz mogła wygodnie i wystarczająco mocno trzymać jego podstawę. Po wyjęciu należy trzymać kubeczek pionowo, tak aby zawartość się nie wylała. Następnie opróżnij zawartość do toalety. Umyj kubeczek czystą wodą, najlepiej ciepłą, jest on gotowy do następnego użycia. Pamiętaj, aby dokładnie umyć otwory ssące. Do mycia możesz również używać nieperfumowanego mydła o neutralnym pH. Jeśli nie masz dostępu do czystej wody, możesz również użyć papieru toaletowego lub chusteczki do wytarcia kubeczka i umyć go wodą później.

Przeciwwskazania:

Z kubeczka należy korzystać według podanej instrukcji i tylko w czasie menstruacji.

Wymagane jest by zawsze usuwać kubeczek przed stosunkiem.

Jest to produkt do higieny osobistej i nie można go nikomu udostępniać.

Nie można go czyścić za pomocą agresywnych środków czystości lub środków odkażających takich jak olejek z drzewa herbacianego, lub mydło z Aleppo.

Przy jego aplikacji nie należy stosować lubrykantów na bazie olejów.

Nie jest wskazane trzymanie kubeczka w plastikowej torebce lub hermetycznym pojemniku bez dostępu powietrza.

Podczas podróży, do mycia kubeczka używaj wody pitnej.

W przypadku pieczenia, podrażnienie, zapalenia narządów płciowych, dyskomfortu podczas oddawania moczu lub innych objawów, które uważasz za nieprawidłowe, natychmiast usuń kubeczek i skonsultuj się z lekarzem.

W przypadku uszkodzenia kubeczka należy go zastąpić nowym.

Trzymać z dala od dzieci.

Uwagi:

Kubeczek należy opróżniać co 12 godzin. Na samym początku korzystania z niego należy kontrolować poziom napełnienia tak jak w przypadku tamponów czy podpasek. Dzięki temu będzie wiadomo, jak często musi on być opróżniany.

Kubeczek może być stosowany także w nocy.

Stosując kubeczek, można uprawiać każdy rodzaj sportu.

Kubeczek jest bezpieczny podczas stosowania wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej i kapturka antykoncepcyjnego.

Dyskomfort podczas stosowania kubeczka

Takie uczucie może być skutkiem złego umieszczenia kubeczka. Wtedy może przeszkadzać. Czasami przyczyną jest zbyt długi uchwyt, który może być skrócony. Jednak przy takiej czynności trzeba uważać by go nie uszkodzić.

W przypadku trudności z wyjęciem kubeczka nie należy się stresować. Takie przypadki są dosyć częste na początku jego stosowania. Później, przy nabraniu doświadczenia jest już łatwiej. Kubeczek utrzymuje się w pochwie we właściwej pozycji dzięki wytworzeniu się podciśnienia powietrza. Aby go łatwiej wyjąć można zmniejszyć zassanie się poprzez delikatny ucisk na brzeg kubeczka. Możesz go również lekko obrócić.

Wyciekanie krwi menstruacyjnej

Taki problem może wystąpić, jeżeli kubeczek został umieszczony nieprawidłowo. Należy się upewnić czy jest włożony zgodnie z zaleceniami poprzez sprawdzenie, czy łatwo się obraca.

Inną przyczyną może być zbyt wysokie umieszczenie kubeczka w pochwie, powinien być umieszczony na wejściu do pochwy, niżej niż tampon.

Sprawdź rozmiar kubeczka, być może nie jest odpowiedni i powinnaś używać większego.

Jeśli żadna z tych wskazówek nie pomogła, mogą być konieczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Skonsultuj to ze swoim lekarzem.

 

Kubeczek menstruacyjny Masmi opinie
Kubeczek menstruacyjny Masmi ulotka
Kubeczek menstruacyjny Masmi skład
Kubeczek menstruacyjny Masmi dawkowanie
Kubeczek menstruacyjny Masmi przeciwwskazania
Kubeczek menstruacyjny Masmi cena
Kubeczek menstruacyjny Masmi zamienniki
Kubeczek menstruacyjny Masmi zamiennik
Kubeczek menstruacyjny Masmi odpowiednik
Kubeczek menstruacyjny Masmi tańszy zamiennik
Kubeczek menstruacyjny Masmi czy działa
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Kubeczek menstruacyjny Masmi

Dodano: 30 Maj 2017
Autor: Iwona 26
Ocena:
Czytałam o tym niedawno na forum, ale jakoś nie do końca mnie taka metoda przekonuje. Używała jakaś Pani tego może?
Odpowiedź

Dodaj opinię o Kubeczek menstruacyjny Masmi

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach