39 829 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Dalteparyna Dalteparinum natricum

Dalteparynę stosuje się w terapii ostrej zakrzepicy żył głębokich. Wykorzystywana jest także w profilaktyce przeciwzakrzepowej w okresie okołooperacyjnym, niestabilnej chorobie wieńcowej, a także w ramach profilaktyki powstawania zakrzepów przy przeprowadzaniu dializ.

Przeciwwskazania

Lek nie jest polecany w okresie ciąży i laktacji (o ile lekarz nie zaleci inaczej), ani u osób z nadwrażliwością na sól sodową dalteparyny, inną heparynę drobono cząsteczkową lub heparynę niefrakcjonowaną. Nie stosować u pacjentów ze zdiagnozowaną, bądź podejrzewaną małopłytkowością poheparynową, czynnym krwawieniem (również z przewodu pokarmowego), bakteryjnym zapaleniem wsierdzia, niedawnymi urazami fizycznymi lub zabiegami chirurgicznymi przeprowadzonymi w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, oczu, albo uszu. Nie podawać równocześnie z preparatami oddziałującymi na krzepnięcie krwi (leki trombolityczne, inne leki przeciwzakrzepowe, niesterydowe leki przeciwzapalne, leki hamujące czynność płytek krwi). Przed zastosowaniem, należy powiedzieć lekarzowi o przyjmowanych obecnie lekach, także tych, których zakup nie wymaga recepty.

Działania niepożądane

Wśród efektów ubocznych wymienia się krwiak lub zaczerwienienie, uczucie pieczenia, skórne reakcje alergiczne, martwicę skóry w miejscu podania. Możliwe są również zaburzenia funkcji wątroby, ograniczenie liczby płytek krwi. O ile lek jest przyjmowany zgodnie ze wskazaniami, nie wywiera niekorzystnego wpływu na zdolności psychofizyczne oraz umiejętność obsługi pojazdów i maszyn mechanicznych.

 


Powrót do listy

Produkty powiązane

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 829 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach