44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Lotemax 0.5%

Lotemax 0.5%Lotemax 0.5%
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 33.63 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,5%, krople do oczu, 5 ml, butelka
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Lotemax 0.5%

Lek na receptę zalecany w stanach zapalnych spojówek, powiek, gałki ocznej, rogówki oraz odcinka przedniego oka:

- zapalenie spojówek o podłożu alergicznym

- trądzik różowaty

- punkcikowate powierzchniowe zapalenie rogówki

- półpasiec rogówki

- zapalenie tęczówki

- zapalenie ciała rzęskowego

Stosowany również w niektórych infekcyjnych zapaleniach spojówek oraz w pooperacyjnych stanach zapalnych powstałych po zabiegach chirurgicznych.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego chorego oka (oczu). Preparat w postaci zawiesiny, przed użyciem silnie wstrząsnąć. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Uwaga! Należy unikać kontaktu preparatu z miękkimi soczewkami kontaktowymi - zaleca się wyjmowanie soczewek kontaktowych przed zakropleniem preparatu i ponowne ich wkładanie po upływie co najmniej 15 minut po podaniu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Po upływie 28 dni od otwarcia leku należy wyrzucić niezużytą zawartość. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ostrości widzenia, pieczenie w trakcie podawania, obrzęk spojówek, przelewanie się łez przez krawędź powiekową, wydzielinę w worku spojówkowym, zespół suchego oka, uczucie obecności ciała obcego w oku, swędzenie, przekrwienie spojówek, światłowstręt, a także ból głowy, zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie gardła. Ponadto, długotrwałe, miejscowe stosowanie kortykosteroidów może prowadzić do zwiększenia ciśnienia śródgałkowego z towarzyszącym uszkodzeniem nerwu wzrokowego, zmian w polu widzenia, zaćmy podtorebkowej tylnej, wtórnych zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych oraz perforacji gałki ocznej jeśli nastąpiło zmniejszenie grubości rogówki lub twardówki. Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na etabonian loteprednolu, którykolwiek składnik preparatu lub na inne kortykosteroidy, wirusowe, gruźlicze lub grzybicze zakażenia gałki ocznej, jaskrę lub niedawno wykonany zabieg chirurgicznego leczenia zaćmy. Gdy stosujesz inne leki. Jeżeli stosujesz inne leki okulistyczne należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Lotemax 0.5% zamienniki
Lotemax 0.5% zamiennik
Lotemax 0.5% odpowiednik
Lotemax 0.5% tańszy zamiennik
Lotemax 0.5% czy działa
Lotemax 0.5% oipinia
Lotemax 0.5% opinie
Lotemax 0.5% cena
Lotemax 0.5% skład
Lotemax 0.5% ulotka
Lotemax 0.5% dawkowanie
Lotemax 0.5% przeciwwskazania
półpasiec rogówki zapalenie ciała rzęskowego zapalenie spojówek krople do oczu zapalenie rogówki alergiczne zapalenie spojówek zapalenie tęczówki krople na zapalenie spojówek
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Lotemax 0.5%

Dodaj opinię o Lotemax 0.5%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach