42 990 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 808 produktów w 204 kategoriach

Lamisil

LamisilLamisil
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 35.13 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 250 mg, 14 szt, tabletki, 125 mg, 14 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Terbinafinum
Działanie: przeciwgrzybicze
Ulotka:

Opis i skład produktu Lamisil

 

Lek na receptę przeznaczony do leczenia grzybiczego zakażenia skóry, włosów i paznokci, które wywołują dermatofity. Preparat stosowany jest także na zakażenia drożdżakowe skóry, które wywołuje rodzaj Candida.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. W niektórych przypadkach całkowite ustąpienie zmian chorobowych może pojawić się dopiero po kilku tygodniach od zakończenia leczenia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha, brak łaknienia, opóźnione opróżnianie żołądka, biegunka), ból głowy, odczyny skórne (wysypka lub pokrzywka), rzadziej znużenie, złe samopoczucie.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na terbinafinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby nerek i/lub wątroby, wrzody żołądka i/lub dwunastnicy.   Gdy przyjmujesz rifampicynę, cymetydynę, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, beta-adrenolityki, doustne leki antykoncepcyjne. Preparat stosowany jednocześnie z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi może wywoływać zaburzenia menstruacyjne (krwawienia międzymiesiączkowe, nieregularne cykle). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży dopuszcza się stosowanie jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Lamisil zamienniki
Lamisil zamiennik
Lamisil odpowiednik
Lamisil tańszy zamiennik
Lamisil czy działa
Lamisil opinia
Lamisil opinie
Lamisil ulotka
Lamisil skład
Lamisil dawkowanie
Lamisil przeciwwskazania
Lamisil cena
choroba skóry grzybica grzybica paznokci lek na grzybicę grzybica skóry grzybica skóry włosów zakażenia drożdżakowe grzybicze zakażenia skóry zakażenia dermatofitami
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lamisil

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Wiola z Wawy
Ocena:
Moje paznokcie u stóp od dawna wyglądały okropnie pękające i przyżółknięte, ale byłam pewna, że brakuje mi witamin,że jak wezmę jakiś suplement to problem się rozwiąże, jednak tak się nie stało wyłykałam już chyba wszystkie znane na rynku tabletki na paznokcie, a poprawy żadnej w końcu udałam się do dermatologa, który potwierdził, że to grzybica, i przepisał mi Lamisil, po 14 dniowej kuracji moje paznokcie odzyskały blask i teraz wyglądają pieknie
Odpowiedź

Dodaj opinię o Lamisil

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 990 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 808 produktów w 204 kategoriach