42 300 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Zabieg laserowej korekcji wzroku - jak wygląda?

Zabieg laserowej korekcji wzroku - jak wygląda?Zabieg laserowej korekcji wzroku - jak wygląda?
Zabieg laserowej korekcji wzroku, skierowany jest do osób zmagających się z krótkowzrocznością, nadwzrocznością i astygmatyzmem. Oczy, jako jedne z najważniejszych elementów ludzkiego ciała, są niezwykle potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.
 

Życie z wadą wzroku, to ogromny dyskomfort każdego dnia, nie pozwala na wykonywanie niektórych czynności i zawodów, a konieczność noszenia okularów korekcyjnych, lub soczewek kontaktowych bywa czasem bardzo uciążliwe. Przy tych wadach wzroku nie da się bez nich obejść, niestety w wielu sytuacjach, jak na przykład uprawianie sportu, okulary znacząco przeszkadzają, a nie każdy dobrze się czuje w soczewkach kontaktowych. Pragnąc pozbyć się takiego problemu i odzyskać komfort ostrego widzenia, warto poddać się zabiegowi korekcji wzroku przy użyciu lasera. Ograniczeniami do kwalifikacji na taki zabieg, są wiek (poniżej 18 i powyżej 55 lat), choroby oczu (np. jaskra, zaćma) i ilość dioptrii przy danej wadzie. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, bez problemu można się zakwalifikować do zabiegu.
 

Jak przebiega zabieg?

Dzień przed planowanym zabiegiem, nie należy używać kosmetyków do makijażu oczu, ani oczyszczających z dodatkiem alkoholu. Nie ma potrzeby obawiać się zabiegu, jest w pełni bezpieczny, wykonywany bardzo starannie i dokładnie przez specjalistów, a także, dzięki stosowanym kroplom do oczu, całkowicie bezbolesny. Zaczyna się od wygodnego ułożenia pacjenta na łóżku i wprowadzenia, w celu znieczulenia, specjalnych kropli do oczu. Po unieruchomieniu głowy i zdezynfekowaniu okolic oczu, powieki, przy pomocy specjalnej rozwórki, zostają zabezpieczone przed mimowolnym mruganiem podczas zabiegu. Pacjent przez cały zabieg pozostaje przytomny. Lekarz przystępuje do oddzielenia płatka nabłonka oka od rogówki, następnie przy użyciu lasera modeluje rogówkę, trwa to jedynie kilka sekund, po zakończeniu pracy laserem, umieszcza płatek nabłonka z powrotem na swoim miejscu. Cały zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut. Po zakończonym zabiegu, pacjent udaje się do pokoju wypoczynkowego, na około 30 minut. Przez następne kilka dni, należy jedynie odpoczywać i uważnie chronić oczy przed promieniami UV, w czym pomogą odpowiednie okulary przeciwsłoneczne, a także przed nadmiernym wysiłkiem, takim jak długie oglądanie telewizji czy czytanie. Oczy po zabiegu potrzebują trochę czasu na pełną regenerację.
 

Efekty zabiegu.

Po wykonaniu zabiegu, na początku widziany obraz jest zamglony i niewyraźny, lepsze widzenie przychodzi stopniowo, w zależności jak duża wada była usuwana wcześniej. Może to potrwać nawet kilka miesięcy. Po całkowitej regeneracji oczu, wzrok staje się niemal idealny, a po dokuczliwej wadzie nie ma ani śladu. Nareszcie można się cieszyć pełnią ostrego widzenia w każdej sytuacji, wzrok może być lepszy niż kiedykolwiek wcześniej. Zabieg jest trwały, więc wada już nie powróci, ewentualne pogorszenie widzenia, następuje jedynie ze względu na starzenie się oka, które jest niezależne od zabiegu. Laserowa korekcja wzroku, jest wspaniałą metodą na wyleczenie kłopotliwych wad i przywrócenie perfekcyjnego widzenia.

Źródło: https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku

 

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 300 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach