44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Potrzebna recepta? Pomoże całodobowa przychodnia online

Potrzebna recepta? Pomoże całodobowa przychodnia onlinePotrzebna recepta? Pomoże całodobowa przychodnia online
Dostęp do lekarzy w okresie epidemii koronawirusa jest znacznie utrudniony. Aby nie narażać siebie i pracowników medycznych na zakażenie, warto skorzystać z teleporady. W jej trakcie można otrzymać także receptę na leki. Gdzie można ją uzyskać?
 

Twoje leki się kończą? A może masz problem zdrowotny i potrzebujesz porady lekarskiej? Teraz z konsultacji medycznej możesz skorzystać przez internet. Chociaż taka opcja byłą dostępna jeszcze przed pandemią COVID-19, to jednak obecnie stała się bardzo popularna i korzysta z niej wiele osób.

Zapisz się na konsultacje medyczne przez internet

Osoby posiadające ubezpieczenie medyczne w NFZ mogą korzystać z teleporad, czyli porad telefonicznych. Niestety, nie zawsze są one łatwo dostępne, zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o pomoc specjalistów. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się porady medyczne online świadczone przez prywatne placówki medyczne. Na konsultacje medyczne przez internet można zapisać się szybko i łatwo – całodobowa przychodnia online pozwala wtedy na korzystanie z konsultacji za pośrednictwem czatu tekstowego albo video czatu. W internecie można już teraz znaleźć oferty przychodni internetowych – potem wystarczy tylko zarejestrowanie się na wizytę w dogodnym terminie, aby otrzymać poradę lekarską.

Konsultacje medyczne online – jak wyglądają?

1. Skonsultuj się z lekarzem bez wychodzenia z domu

Konsultacje medyczne online polegają na przekazaniu lekarzowi informacji o stanie zdrowia oraz o obecnie zażywanych lekach. Na tej podstawie lekarz może postawić diagnozę. Może także wysłać pacjenta na dodatkowe badania, na przykład krwi czy USG. Podczas wizyty można otrzymać również receptę online oraz zwolnienie lekarskie typu L4.

Otrzymasz e-receptę do realizacji w aptece

Recepta przekazywana podczas wizyty konsultacyjnej przez internet ma postać e-recepty, czyli elektronicznej recepty. Lekarz może przekazać kod recepty pacjentowi lub pacjent może otrzymać go na swój adres e-mailowy lub na telefon w formie SMS. Taką receptę można zrealizować w każdej aptece. Wystarczy jedynie podać kod oraz swój numer PESEL. Recepta pozwala także na skorzystanie z refundacji.

Za poradę zapłacisz online

Porady, jakie udziela całodobowa przychodnia online, są rozliczane również online. Aby skorzystać z oferty, należy przesłać szybki przelew ze swojego konta bankowego albo użyć innych metod płatności, na przykład karty płatniczej, systemu BLIK. Wtedy wpłata od razu dociera do odbiorcy, dlatego na skorzystanie z konsultacji nie trzeba czekać.

Gdy zatem potrzebne jest skorzystanie z pomocy lekarza, uzyskanie recepty, zwolnienia L4, można zrobić to także przez internet.

teleporady online przychodnia całodobowa konsultacja medyczna online przychodnia przez internet recepta online

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach