44 092 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 886 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Odciski i brodawki – wstydliwy problem

Odciski i brodawki – wstydliwy problemOdciski i brodawki – wstydliwy problem
Kto z nas nie miał chociaż raz nieestetycznego odcisku po długim spacerze, nowych, nierozchodzonych butach czy zbyt długich pieszych wycieczkach. To przypadłość nie tylko sportowców, ale również każdego o delikatnej, wrażliwej skórze stóp. Na szczęście obecnie ten wstydliwy i nieestetyczny problem może być zlikwidowany szybciej niż myślimy.
 

Nowoczesny środek na odciski

Innowacyjne produkty mogą służyć w ramach profilaktyki lub leczniczo. Najczęściej możemy kupić opatrunek w postaci cienkiego plasterka, który osłania bolesne miejsce, leczy go i nie powoduje kolejnych otarć podczas chodzenia. Wszak nasze stopy muszą być ciągle w ruchu, nie możemy ich odciążyć podczas leczenia odcisków.

Aby zapobiec powstawaniu nowych odcisków mamy do dyspozycji również ochronne opatrunki, które zapobiegają kolejnym otarciom i powstawaniu pęcherzy. Dzięki temu, wiedząc o planowanym przeciążeniu stóp możemy zabezpieczyć narażony fragment odpowiednim produktem.

Zakup tego typu produktów jest niemal niezbędny w każdym domu. Brak opatrunku szybko doprowadza do kolejnych odcisków i pękania bolesnych pęcherzy, które wówczas mogą nas całkowicie wyłączyć z jakiegokolwiek ruchu. Warto mieć środek na odciski zawsze w domowej apteczce, a szczególnie podczas wycieczek i wakacji. Wszak wtedy, w cieplejszej temperaturze, nasze stopy są jeszcze bardziej narażone na tego typu uszkodzenia.

Brodawki – jak samodzielnie leczyć?

Podobnie w przypadku brodawek – jeśli zmiana jest nieduża to możemy spróbować wyleczyć ją samodzielnie. Tego rodzaju narośle powodują różne typy wirusa HPV – wywołuje on nieestetyczne zmiany skórne, a w niektórych odmianach jest odpowiedzialny również za nowotwory. Nie musimy jednak panikować – zwykłe brodawki zwane kurzajkami można skutecznie zlikwidować odpowiednimi maściami, płynami i preparatami do ich zamrażania.

Nowoczesne preparaty są niezwykle skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne. Zabieg możemy przeprowadzić szybko i bezpiecznie, a po brodawkach nie będzie śladu. Oczywiście nie zagwarantuje nam ono, że już żadna kurzajka nie pojawi się na naszej skórze, dlatego warto mieć i te preparaty w swojej domowej apteczce, jeśli tylko zaobserwujemy na swojej skórze skłonność do ich powstawania.

Apteka internetowa – gwarancja bezpiecznych zakupów

Tego typu produkty jak środek na odciski najlepiej kupować w aptece, w tym również internetowej. Dzięki temu mamy pewność, że produkt nie jest przeterminowany czy szkodliwy, możemy też skorzystać z porady farmaceuty. Takiej możliwości nie daje nam drogeria czy zwykły sklep, apteka gwarantuje więc pełne bezpieczeństwo.

brodawki leczenie kurzajki leczenie odciski leczenie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 092 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 886 produktów w 209 kategoriach