44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Niezbędne akcesoria dezynfekujące w gabinecie dentystycznym

Niezbędne akcesoria dezynfekujące w gabinecie dentystycznymNiezbędne akcesoria dezynfekujące w gabinecie dentystycznym
Dezynfekcja i sterylizacja niezbędne są w każdym salonie i gabinecie, w którym pojawiają się ludzie, by poddać się zabiegom medycznym czy kosmetycznym. Gabinet stomatologiczny nie tylko nie jest wyjątkiem, ale wręcz powinien być jednym z najlepiej zadbanych i wyposażonych pod tym względem miejsc.
 

Gwarancja bezpieczeństwa

Odpowiednia sterylizacja narzędzi stomatologicznych, jak również dezynfekcja wyposażenia i dłoni to podstawa zachowania bezpieczeństwa w gabinecie lekarskim. Pozwala na usunięcie wszelkich czynników chorobotwórczych, które mogłyby zostać przeniesione z jednego pacjenta na drugiego w przypadku braku odpowiednich działań. Jednocześnie zabezpiecza także lekarza przed zachorowaniem, w tym na szerzącego się od pewnego czasu koronawirusa.

Z tego względu każdy gabinet powinien zostać wyposażony w specjalistyczne urządzenia, takie jak autoklaw, czy preparaty chemiczne do dezynfekcji i sterylizacji.

Sterylizacja narzędzi: torebki do sterylizacji

Sterylizacja zazwyczaj odbywa się w specjalnym autoklawie i umożliwia ją zastosowanie pary wodnej, która z odpowiednim ciśnieniem i temperaturą oddziałuje na przedmioty. Dzięki temu następuje usunięcie z nich wszelkich mikroorganizmów, które mogłyby być groźne dla zdrowia.

Jednak korzystanie z urządzenia do sterylizacji parowej zazwyczaj nie opiera się na zwykłym układaniu akcesoriów dentystycznych w środku. Najczęściej pakowane są one w specjalnie przeznaczone do tego celu torebki.

Torebki takie odznaczają się wysoką przepuszczalnością dla pary wodnej, co gwarantuje ich budowa: często papierowo-foliowa. Dzięki takiej konstrukcji pozwalają na szybką ocenę, gdzie znalazły się konkretne narzędzia, z jednocześnie są bezpiecznym dla nich miejscem. Bezpyłowe zapięcie na klips gwarantuje, że nawet podczas wyciągania akcesoriów nie zostaną one zabrudzone.

Można je znaleźć, podobnie jak inne akcesoria, pod adresem: https://e-meditrans.pl/38-stomatologia.

Płyn do dezynfekcji

Niemniej istotne jest posiadanie płynu do dezynfekcji rąk. Powinien on cechować się bardzo wysokimi właściwościami grzybo-, bakterio- i wirusobójczymi, dzięki czemu sprawdzi się w wymagających warunkach gabinetów medycznych. Przykładem takiego środka jest Skinman Soft Protect, który został przeznaczony do długotrwałego stosowania. Zapewnia lekarzowi wysoką czystość rąk i chroni go przed ewentualnymi zarazkami, tak samo jak jego pacjenta.

Co więcej, posiada w swoim składzie glicerynę i witaminę E, dzięki czemu nie tylko chroni przed drobnoustrojami, ale także pielęgnuje skórę. Działa już w ciągu 15 sekund od użycia, dzięki czemu jest chętnie wybierany.

fot. materiały prasowe
 
płyn do dezynfekcji sterylizacja narzędzi stomatologicznych autoklaw akcesoria do sterylizacji narzędzi stomatologicznych torebki do sterylizacji parowej właściwości płynu do dezynfekcji

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach