41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Leczenie łysienia

Leczenie łysienia Leczenie łysienia

Wielu mężczyzn, którzy zaczynają tracić włosy, zaczyna przyzwyczajać się do myśli, że nigdy nie będą mieć bujnej czupryny. Na szczęście łysienie jest procesem, który można znacznie opóźnić lub całkowicie zatrzymać. Przede wszystkim należy jednak określić, jaka jest przyczyna łysienia u mężczyzny!

Przyczyny łysienia

Wyróżnia się kilka różnych przyczyny łysienia.Zazwyczaj łysienie spowodowane jest zmianami w systemie hormonalny mężczyzny. Jest to zupełnie naturalne, szczególnie po 35. roku życia. Łysienie typu męskiego dotyka największą liczbę mężczyzn w różnym wieku. Mężczyźni którzy tracą włosy przed 20 rokiem życia mogą mówić o przedwczesnym łysieniu. Czasami jest to zależne od problemów hormonalnych, genetyki ale może to być też efekt stresu, nieodpowiedniego stylu życia i braku witamin z grupy B w codziennej diecie.

Działaj szybko!

Mężczyźni których dotyczy łysienie plackowate często ukrywają ten fakt i negują to, że tracą włosy, przez co podejmują leczenie zbyt późno. W przypadku leczenia łysienia bardzo ważne jest, aby jak najszybciej udać się do dermatologa albo trychologa, który pomoże określić przyczynę i dobierz odpowiednie leczenie. Mężczyźni którzy nie wybierają się do lekarza często sięgają po naturalne preparaty ziołowe, które pomagają w zatrzymaniu utraty włosów. Nie zawsze są jednak skuteczne, a często samodzielnie dobrane leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów i zamiast pomóc sobie, tracimy tylko czas na szukanie odpowiedniego remedium.

Sprawdzone i skuteczne metody na utratę włosów

Darmowy sposób na gęste włosy może być skuteczny przy utracie włosów, ważne jest jednak, aby stosować regularnie i sumiennie. Najczęściej polecane przy utracie włosów są drożdże, które są bogate w witaminy z grupy B, a także inne składniki odżywcze wpływające pozytywnie na strukturę i wzmocnienie włosów. Z łatwością przygotować można prostą maseczkę z drożdży.

Przygotowanie maseczki z drożdży na łysienie u mężczyzn

Przygotowanie domowej maseczki na wypadające włosy jest bardzo proste. Wystarczy odrobina drożdży (około 25 gram), które należy rozrobić w miseczce i zalać ciepłą wodą. Tak przygotowaną miksturę można delikatnie wmasować w skórę głowy i pozostawić na 20 - 30 minut. Po tym czasie należy zmyć drożdże ciepłą wodą i umyć włosy delikatnym szamponem.

Picie drożdży

Przedwczesne wypadanie włosów u mężczyzn bardzo często jest związane z brakiem witaminy z grupy B. Drożdże są bogate w te witaminy, a stosować można je także doustnie. Wystarczy zalać około 50 gram drożdży gorącą wodą, odczekać aż ostygną i wypić. Smak takiej mikstury pozostawia jednak wiele do życzenia i chociaż można poprawić doznania smakowe cukrem albo kostką rosołową, to mimo wszystko wiele osób podchodzi niechętnie do picia drożdży. Rozwiązaniem mogą być dostępne w aptekach i drogeriach tabletki z drożdżami.

Leczenie łysienia jest możliwe, o ile zaczniemy działać jeszcze zanim widoczne zaczną być zakola i łyse miejsce na głowie!

leczenie łysienia łysienie łysienie u mężczyzn

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach