42 300 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Laserowa korekcja wzroku - czy warto?

Laserowa korekcja wzroku - czy warto?Laserowa korekcja wzroku - czy warto?
Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i oknem na świat. Przede wszystkim są jednym z najcenniejszych zmysłów, jakie posiadamy. Niestety, w dzisiejszych czasach wady wzroku są coraz bardziej powszechne.
 
Diagnozuje się je u coraz większej liczby osób. Efekt? Konieczność noszenia soczewek kontaktowych lub okularów. Niby można do nich przywyknąć, ale dyskomfort zawsze pozostaje. Całe szczęście jest na to rada.

Współczesna okulistyka poszła do przodu i dzięki temu jest w stanie zaoferować skuteczne leczenie wad wzorku bez większej ingerencji. Od teraz okulary czy soczewki nie muszą nas ograniczać w codziennych czynnościach. Rozwiązaniem, które pozwala na trwałe pozbycie się problemów z oczami jest laserowa korekcja wzroku. Co to takiego i kto może poddać się zabiegowi? O tym poniżej.  

Laserowa korekcja wad wzroku - co to takiego?

Operacja laserowa oczu to ogromna szansa na bezpowrotne pożegnanie się z okularami i soczewkami. Dzięki połączeniu wiedzy medycznej i nowoczesnej technologii, wielu pacjentów ma szansę raz na zawsze pożegnać się z uczuciem dyskomfortu związanym z noszeniem okularów.

Zabieg przywraca nie tylko dobry wzrok, ale także komfort życia. Laserowa korekcja wzroku to nowoczesna, jednocześnie bezpiecznametoda usuwania różnego rodzaju wad. Zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut. Usunięcie wady wzroku odbywa się w ciągu jednego dnia i nie wymaga pozostawania w szpitalu, ani też uciążliwej rekonwalescencji. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższą niedyspozycję. Po zabiegu można szybko wrócić do codziennych czynności. 

Na czym polega zabieg?

Laserowa korekcja wad wzroku tylko brzmi skomplikowanie. Tak naprawdę zabieg jest prosty i jak już wcześniej wspomnieliśmy - bezbolesny. Tuż przed zabiegiem do oka podaje się krople znieczulające. W zabiegu tym chodzi o to, aby za pomocą lasera dopasować rogówkę oka tak, aby obraz zbierał się na siatkówce. Laser kształtuje rogówkę jedynie o milimetry, jednak w efekcie zabieg likwiduje wady wzroku. Mówiąc bardziej obrazowo - o ile soczewki czy okulary są sposobem korygowania wady wzroku, o tyle laser jest metodą przywracającą pełną ostrość widzenia.

Opinie osób, które poddały się zabiegowi tylko potwierdzają, że poprawa widzenia zauważalna jest zaraz po jego zakończeniu. Uwaga! Laser operuje jedynie w obszarze samej rogówki, a więc nie dociera do żadnych głębszych partii oka, a nawet wewnętrznej części peryferyjnej samej rogówki.  

Zakres wad kwalifikujący do korekcji

Laserowa korekcja wzroku skutecznie likwiduje wady plusowe, minusowe i astygmatyzm. Pozwala skorygować krótkowzroczność od -0,5 do -10,0 Dsph (dioptrii), nadwzroczność od +0,75 do +6,0 Dsph oraz astygmatyzm do 6,0 Dcyl (dioptrii cylindrycznych). 

Dla kogo ten zabieg?

Operacja laserowa oczu to zabieg dla osób w wieku 21-50 lat, które mają dobry ogólny stan zdrowia i ustabilizowaną wadę wzroku. Laserowa korekcja wady wzroku szczególnie polecane jest ludziom aktywnym, którym noszenie okularów lub soczewek kontaktowych utrudnia swobodne funkcjonowanie. To także świetne rozwiązanie dla czynnych sportowców, zwłaszcza tych uprawiających sporty ekstremalne.

Kluczową kwestią w procesie kwalifikacji jest wykonanie szczegółowej diagnostyki stanu oka i przeprowadzenie wywiadu medycznego. Na podstawie uzyskanych wyników badań lekarz podejmuje decyzję o braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu.  

Przeciwwskazania

Mimo, że laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym, to jednak istnieją pewną przeciwwskazania do jej wykonania. Przeciwwskazaniem jest ciąża. Nie można również planować ciąży w okresie rekonwalescencji po zabiegu. Zabieg wykonuje się przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu karmienia piersią. Inne przeciwwskazania: 

 • niestabilna wada refrakcji (w ciągu roku nie powinna ulec zmianie)
 • stożek rogówki, blizny na rogówce, zbyt cienka rogówka 
 • odwarstwienie siatkówki 
 • jaskra, zaćma 
 • stany zapalne oczu
 • cukrzyca 
 • choroby hematologiczne, endokrynologiczne ( tarczyca), laryngologiczne, stomatologiczne, reumatologiczne, neurologiczne, autoimmunologiczne, alergie 
 • rozrusznik serca 
 • opryszczka 
 • menstruacja 
 • palenie papierosów 
 • uzależnienie od alkoholu i narkotyków 

Gdzie wykonać zabieg?

Laserowa korekcja wad wzroku to zabieg, któremu warto się poddać, zwłaszcza jeśli chcemy raz na zawsze rozstać się z okularami lub soczewkami, a do tego odzyskać ostrość widzenia i komfort życia.

Zabieg laserowej korekcji dostępny jest obecnie w wielu miejscach. Na pewno warto wybrać Bydgoską Klinikę Okulistyczną OFTALMIKA, która posiada ponad 32 letnie doświadczenie i jest jednym z najnowocześniejszych polskich ośrodków diagnostyki i chirurgii okulistycznej. Poza tym, OFTALMIKA to nie tylko najbardziej zaawansowana technologia laserowa, ale również zespół najlepszych specjalistów i okulistów.

wada wzroku laserowa korekta wzroku operacja laserowa oczu

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 300 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach