43 009 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 812 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Krzesła laboratoryjne – czym różnią się od zwykłych krzeseł?

Krzesła laboratoryjne – czym różnią się od zwykłych krzeseł?Krzesła laboratoryjne – czym różnią się od zwykłych krzeseł?
Wiele zawodów posiada swoje specyficzne dedykowane do ich pracy urządzenia, a także dedykowane dla nich meble i osprzęt. Także w laboratorium można znaleźć elementy, które na pierwszy rzut oka wydają się być bardzo podobne do tradycyjnych odpowiedników, jednak cechują się specjalistyczny funkcjami i właściwościami, dzięki którym mogą być one wykorzystywane w warunkach specjalnych. Przykładem takich elementów są właśnie krzesła laboratoryjne.
 

Krzesła laboratoryjne z DanLab swoim wyglądem nie różnią się znacznie od krzeseł biurowych, posiadają wygodne siedziska wraz z ergonomicznym oparciem. W zależności od modelu mogą być uzupełnione o kółka, pozwalające swobodne przemieszczanie się w laboratorium w obrębie stołu laboratoryjnego lub biurka. Jednak materiał, z jakiego są one wykonywane, znacznie odbiega od tych używanych do produkcji standardowych krzeseł.

Krzesła laboratoryjne muszą być wykonywane z odpowiednich materiałów, które w prosty sposób można zdezynfekować. Wiele laboratoriów wymaga sterylnych warunków, dlatego też krzesła laboratoryjne podlegają także dezynfekcji. Przykładem materiału, który jest odporny na działanie środków odkażających, jest polipropylen. Wykazujący bardzo dobre właściwości wytrzymałościowe, a także sprawdzające się w niekorzystnych warunkach laboratoryjnych. Dzięki czemu tego typu krzesła są bardzo łatwe w utrzymaniu w należytej czystości, przy zachowaniu ich podstawowych funkcji, jakimi jest ergonomiczna praca.

Co wybrać?

Wyposażając laboratorium wiele osób staje przed wyborem czy postawić na taboret laboratoryjny, czy też może na krzesło. Coraz rzadziej spotyka się zwykłe krzesło w laboratoriach, poprzez zwiększoną świadomość nie tylko użytkowników, ale i pracodawców. Powracając do wyboru między krzesłem a taboretem, decydującym czynnikiem może być tutaj sposób, a także czas wykorzystywania tych mebli.

Taborety laboratoryjne sprawdzą się z pewnością wszędzie tam, gdzie możliwość pracy w pozycji siedzącej jest krótkotrwała. Bardzo często taborety laboratoryjne spotach można w punktach poboru krwi. Gdzie pielęgniarki właśnie siedząc na nich, wykonują swoje czynności. Te meble dają bardzo duży zakres ruchu, a także zajmują o wiele mniej miejsca od krzeseł laboratoryjnych. Można spotkać je zarówno w wersji z obrotowymi kółkami, jak i na tradycyjnych nóżkach.

Krzesła laboratoryjne sprawdza się natomiast wszędzie tam, gdzie praca w pozycji siedzącej jest długotrwała. Przede wszystkim ze względów wygody i ergonomii pracy. Tego typu krzesła odciążają odcinek lędźwiowy, a także cały kręgosłup. Stosuje się je najczęściej w laboratoriach w zakładach produkcyjnych jak także gabinetach lekarskich.

W przypadku prowadzenia badań w warunkach wymagających stabilnej pracy z materiałami będącymi wrażliwymi na pole elektromagnetyczne i  ewentualnym przeskokiem ładunku stosujemy krzesła specjalne przeznaczone do pracy antystatycznej tzw. ECD. 

Podsumowując podstawową i najbardziej charakterystyczna różnica między zwykłymi krzesłem a krzesłem laboratoryjnym jest łatwość ich utrzymywania w czystości, a także odporność materiałów, z jakich zostały wykonane na wszelkiego rodzaju środki dezynfekujące, jak także promieniowanie UV emitowane przez lampy bakteriobójcze.

krzesło laboratoryjne krzesło laboratoryjne jak wybrać

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 009 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 812 produktów w 204 kategoriach