44 092 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 886 produktów w 209 kategoriach

Jak wybrać skuteczny suplement diety odchudzający?

Jak wybrać skuteczny suplement diety odchudzający?Jak wybrać skuteczny suplement diety odchudzający?

Myślisz o dodaniu suplementu na odchudzanie do swojej diety? Oto, co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na jakikolwiek produkt. Rynek suplementów diety zarówno na odchudzanie jak i inne problemy zdrowotne jest w Polsce ogromny i stale rośnie. Firmy produkujące prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych formuł, które mają pomóc w każdej dolegliwości. Dlatego też przed dokonaniem zakupu należy solidnie sprawdzić interesujący nas produkt.

Nie wszystkie suplementy są skuteczne, a niektóre mogą nawet być niebezpieczne dla zdrowia. Dla osoby nie znającej dobrze rynku suplementów diety może okazać się bardzo trudne znalezienie dla siebie odpowiedniego produktu. Jeśli przeczytasz do końca, dowiesz się gdzie znajdziesz godne polecenia produkty na odchudzanie oraz jakie składniki powinny zawierać właśnie te preparaty.

Suplementy a badania?

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że producenci suplementów odchudzających (i nie tylko) zazwyczaj nie przeprowadzają badań klinicznych na ludziach, aby dowiedzieć się, czy ich produkty naprawdę działają i są bezpieczne. A gdy do takiego badania już dojdzie, często obejmują one tylko niewielką grupę, szczególnie młodych i zdrowych osób.

Amerykanie co roku wydają na suplementy ponad 2 miliardy dolarów. Co dla wielu osób stanowi wystarczającą zachętę do produkowania słabej jakości preparatów. Sprzedawcy tych suplementów mogą twierdzić, że ich produkty pomogą Ci schudnąć, blokując wchłanianie tłuszczu lub węglowodanów, ograniczając apetyt, czy przyspieszając metabolizm. Jednakże w większości przypadków brak jakichkolwiek dowodów na to, że w ogóle działają. Mimo wszystko nie najgorzej się stanie jeśli taki preparat po prostu nie zadziała, gorzej, że może on wchodzić w interakcje z lekami na receptę, a to już budzi realne obawy o zdrowie.

W związku z powyższym rodzi się pytanie – czy i gdzie można znaleźć bezpieczne suplementy diety?

Jedną z nielicznych stron zajmujących się recenzowaniem suplementów jest portal Pruszkow2019, który przejrzał już dziesiątki produktów z wielu kategorii. Możesz tam znaleźć zarówno preparaty na odchudzanie, ciśnienie krwi czy detoksykacje organizmu. Wszystkie recenzje zamieszczonych produktów na tej stronie są rzetelne i niezależne. Skoro wiadomo już gdzie można znaleźć uczciwe suplementy diety, teraz warto się zastanowić czy w ogóle są one nam potrzebne?

Czy warto stosować suplementy diety?

Jeśli sięgamy po sprawdzone i przetestowane produktu, to jak najbardziej można stosować suplementacje. Jeśli borykasz się z problemem nadwagi to w sprzedaży jest cała masa suplementów, które wspomogą przemianę materii, osłabią apetyt czy pobudzą organizm do termogenzy.

Oto substancje, które powinny zawierać dobre suplementy na odchudzanie:

  • Ekstrakt z zielonej herbaty: może zwiększyć utlenianie tłuszczu, a nawet stymulować brązową tkankę tłuszczową, termogenezę - specjalne komórki tłuszczowe, które mogą rzeczywiście pomóc przyspieszyć metabolizm, co jest dobrą wiadomością dla każdego, kto chce stracić na wadze.
  • Glutamina: najbardziej obfity aminokwas naturalnie produkowany przez organizm, glutamina znajduje się w największych ilościach w mięśniach, pomagając je naprawić (np. po ciężkim treningu), utrzymać zdrowe jelita i ustabilizować poziom cukru we krwi.
  • Kofeina (methylxanthine): kilka badań wykazało, że kofeina pomaga utleniać tkankę tłuszczową, a także ma zdolność do rozkładu dużych cząsteczek tłuszczu i przetwarzania ich w energię. Kofeina pomaga w utracie tłuszczu poprzez stymulację centralnego układu nerwowego.
  • Chitosan: włókno to, potocznie nazywane "chrząstką rekina", pochodzi z egzoszkieletów owadów i skorupiaków. Badania wykazały, że kiedy ludzie dwa razy dziennie brali chitozan do posiłku, mieli znacznie niższe BMI niż ci, którzy brali placebo. Nie ma to magicznych zdolności do spalania tłuszczu, ale jest to rodzaj błonnika pokarmowego, który może pomóc utrzymać sytość na dłużej, co z kolei prowadzi do ograniczenia spożywanych kalorii

Podsumowując, warto wspomagać swój organizm w wysiłku jakim jest odchudzanie, poprzez zażywanie odpowiednich suplementów. Należy pamiętać, że proces zrzucania na wadze jest dla organizmu dość męczący i potrzebuje on wsparcia. Najważniejsze jest jednak, aby sobie nie szkodzić, czyli sięgać po preparaty sprawdzone i bezpieczne dla zdrowia.

suplementy na odchudzanie substancje na odchudzanie suplementy na odchudzanie czy warto bezpieczne suplemnety diety

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 092 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 886 produktów w 209 kategoriach