44 092 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 886 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Fizjoterapia - studia jednolite magisterskie

Fizjoterapia - studia jednolite magisterskieFizjoterapia - studia jednolite magisterskie
Fizjoterapia to dziedzina w obrębie nauk medycznych, ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem. Osoby, które chcą podjąć studia fizjoterapia powinny interesować się naukami ścisłymi, gdyż to one są kluczowe dla prawidłowego wykonywania zawodu. Studia na kierunku Fizjoterapia pozwalają pozyskać wiedzę i umiejętności pozwalających na usprawnianie osób niepełnosprawnych oraz tych, które utraciły częściowo sprawność ruchową bądź odczuwają problemy na tym tle.
 

Fizjoterapia - dla kogo jest ten kierunek?

Fizjoterapia stanowi wąski odłam nauk medycznych, a równocześnie jest dość szeroki, by znaleźć w nim odpowiednią specjalizacje. Idealny kandydat na studia fizjoterapii powinien:

  • Być zainteresowany następującymi dyscyplinami naukowymi: nauki o zdrowiu, nauki o kulturze fizycznej, nauki medyczne
  • Pragnąć zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne, dzięki którym będzie miał możliwość realizowania wielu specjalistycznych zabiegów oraz pozyskać odpowiednie przygotowanie merytoryczne oraz mentalne do wykonywania zawodu fizjoterapeuty
  • Chcieć w przyszłości podjąć pracę w charakterze fizjoterapeuty na terenie ośrodków opieki, sportowych czy w placówkach medycznych.

Na czym polega praca fizjoterapeuty?

Zawód fizjoterapeuty polega na pomocy osobom borykającym się z różnego stopnia niesprawnością ruchową. Dotyczy więc przede wszystkim współpracy z osobami niepełnosprawnymi oraz takimi, które są zagrożone stałą utratą sprawności psychofizycznej. Podstawowymi czynnościami i środkami realizowanymi podczas sesji fizjoterapeutycznych są:

  • kinezyterapia - ćwiczenia ruchowe
  • fizykoterapia - środki fizykalne
  • masaż medyczny
  • terapia manualna
  • zaopatrzenie ortopedyczne

Najczęstszym obszarem pracy zawodowej absolwentów kierunku fizjoterapia są ośrodki medyczne, w którym pojawiają się pacjenci w przypadkach klinicznych, wykazujących konieczność przeprowadzenia rehabilitacji. Warto również podkreślić, iż fizjoterapia studia pozwalają również nabyć kompetencje w zakresie fizjoprofilaktyki. Ta dziedzina ma olbrzymie znaczenie w kontekście przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym takim jak choroby psychiczne, nowotworowe, urazy, alergie i inne. 

Fizjoterapia - gdzie podjąć studia?

Istnieje kilka polskich uczelni, oferujących kształcenie w kierunku fizjoterapii. Warto jednak zwrócić uwagę na te, które oferują najnowocześniejsze metody kształcenia, przy jednoczesnym zachowaniu podstaw. W przypadku studiów medycznych i około medycznych ma to tym większe znaczenie, z uwagi na stale zmieniające się oczekiwania i potrzeby pacjentów. 

Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie oferuje swoim studentom kształcenie z zakresu fizjoterapii w formie jednolitych studiów magisterskich w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Oprócz standardowego programu nauczania, proponuje swoim studentom 10% autorskich przedmiotów, mających na celu jak najlepsze przygotowanie do zawodu fizjoterapeuty. Absolwenci uczelni pozyskują więc nie tylko kompleksową wiedzę z zakresu fizjoterapii, ale również poznają nowoczesne techniki pracy, dzięki odbywaniu szkoleń i praktyk w najlepszych klinikach w stolicy. 

fizjoterapia studia zawód fizjoterapeuty fizjoterapia dla kogo studia fizjoterpia studia magisterskie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 092 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 886 produktów w 209 kategoriach