43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

Czy leczenie kanałowe boli?

Czy leczenie kanałowe boli?Czy leczenie kanałowe boli?
Endodoncja, nazywana także leczeniem kanałowym, jest powszechnie stosowaną metodą leczenia u pacjentów, którzy z różnych powodów muszą usunąć miazgę zęba z jego wnętrza. Często okazuje się, że jest to jedyna szansa na to, by uchronić pacjenta przed koniecznością ekstrakcji zęba, czy też przed pojawieniem się różnych chorób, mogących prowadzić do zagrożenia zdrowia pacjenta. Mimo wszystko, ze względu na strach przed bólem, wielu pacjentów postanawia zaniechać jego wykonanie, co z czasem okazuje się błędem.
 

Z tego powodu, nim zrezygnujesz z wykonania z leczenia kanałowego z powodu strachu przed bólem, dowiedz się, czy aby na pewno tak jest! Czy leczenie kanałowe boli?

Czym jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe to forma leczenia, które podejmuje się w określonych przypadkach. Najczęstszym powodem, dla którego pacjenci decydują się na wykonanie leczenia kanałowego, jest konieczność usunięcia miazgi spowodowana rozwojem próchnicy, które przerodziło się w powstanie zapalenia miazgi zęba. Nieodwracalne zapalenie miazgi zęba powoduje przykre konsekwencje w postaci m.in. martwicy miazgi, a jako, że nie da się go wyleczyć, miazgę trzeba usunąć.

Prócz tego, miazgę usuwa się w przypadku, gdy dojdzie do złamania zęba wraz z miazgą. Wtedy, by całkowicie wyeliminować ryzyko powikłań z tym związanych, usuwa się miazgę. Taki ząb jest następnie zrekonstruowany, przykładowo z wykorzystaniem korony protetycznej. Zastanówmy się jednak, czy leczenie kanałowe sprawi pacjentowi ból.

W trakcie leczenia kanałowego…

Wbrew pozorom, okazuje się, że podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Dzieje się tak, gdyż przed wykonaniem zabiegu dochodzi do podania znieczulenia miejscowego lub ogólnego, w zależności od potrzeb pacjenta. Wykorzystanie znieczulenia to zaleta zarówno dla pacjenta, ale także dla stomatologa. Pacjent dzięki temu nie odczuwa stresu, co powoduje brak gwałtownych reakcji, dzięki czemu stomatolog może przeprowadzić dany zabieg precyzyjnie.

Po leczeniu kanałowym…

Po zabiegu leczenia kanałowego znieczulenie z czasem traci swoją moc, co bezpośrednio przekłada się na odczuwanie przez pacjenta stanów bolesnych. Podrażnione tkanki zęba i ingerencja w jego tkanki powoduje, że przez pewien czas pacjent będzie odczuwać ból. Ból może utrzymywać się nawet przez trzy tygodnie, jednak przy takiej długości odczuwania bólu warto podjąć konsultację z lekarzem. W przypadku, gdy mogłoby dojść do powtórnego zakażenia, warto jest zareagować jak najszybciej.

Czy w niedługim czasie spodziewasz się konieczności przeprowadzenia leczenia kanałowego? Jeśli tak, zapraszamy do gabinetu https://usmiechzdrowia.pl/zakres-uslug/endodoncja/

leczenie kanałowe endodoncja leczenie kanałowe znieczulenie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach