43 500 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 863 produktów w 207 kategoriach

6 mitów dietetycznych, które nie działają

6 mitów dietetycznych, które nie działają6 mitów dietetycznych, które nie działają
W obecnych czasach możemy z łatwością nabrać się na mity, które krążą po internecie i powielane są w mediach. Wystarczy, że jedna osoba wspomni coś na temat skutecznego sposobu na odchudzanie, a inne zaczną to powtarzać, ale nikt nie będzie wysilał się, by sprawdzić, czy ten sposób naprawdę działa.

W ten sposób powstało kilka zaleceń dietetycznych, które dotyczą żywienia na diecie odchudzającej. Niestety ich stosowanie mimo zapewnień nie daje skutecznych rezultatów, ale nadal jest powtarzane przez dietetyków. Dziś dowiemy się, które z ich są nieprawdziwe i dlaczego ich stosowanie nie przyczynia się do poprawienia żadnych efektów w odchudzaniu.

(Sprawdź naszą opinię czy istnieje skuteczny suplement na odchudzanie - https://byc-zdrowym.pl/suplementy-na-odchudzanie/)

Przestań jeść gluten

Coraz częściej spotykamy osoby, które mówią, że mają nietolerancję na gluten. Jest to temat, który obecnie jest bardzo na czasie i stał się jeszcze bardziej popularny niż jeszcze kilka lat temu. Gluten jest składnikiem, który znajduje się w zbożach, a więc obecny jest również w produktach, które powstają z mąki. Jeżeli pojawia się u nas podejrzenie i nietolerancje na gluten, to warto zwrócić uwagę na objawy, które mogą świadczyć o tym uczuleniu pokarmowym. Przy tej dolegliwości charakterystyczne, to:
• Uporczywe wzdęcia,
• Trudności z zaparciami,
• Biegunki,
• Bóle brzucha.
Pamiętaj jednak, że takie objawy mogą wskazywać również na nie strawności, jednak jeżeli pojawiają się często, to konieczne jest odbycie konsultacji ze specjalistą. Nie rezygnuj ze spożywania produktów pełnowartościowych, jeżeli nie twierdzono u ciebie nietolerancji na gluten. Jest to cenny składnik, który powinien stanowić element naszej diety, a jego spożywanie skutecznie dostarcza do organizmu wiele cennych składników odżywczych. Dodatkowo warto pamiętać, że rezygnowanie z glutenu w żaden sposób nie jest w stanie pomóc nam uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

(Zobacz czym jest African Mango - https://byc-zdrowym.pl/african-mango-na-odchudzanie-cena-opinie-efekty/)

Spożywaj więcej posiłków, ale w mniejszych porcjach

Mówi się, że najlepiej jeżeli w ciągu dnia będziemy spożywać od czterech do pięciu posiłków dziennie. To ma sprawić, że organizm zacznie zmniejszać ilość magazynowanego tłuszczu, a również zahamuje się proces tworzenia się nowych komórek tłuszczowych w ciele. Jest to możliwe, ponieważ do organizmu docierać będą regularne podaże kalorii. Trzeba jednak pamiętać, że wiele osób między tymi posiłkami sięga jeszcze po różnego rodzaju przekąski. Często zdarza się, że są one słodkie i kaloryczne. A przez to do organizmu dociera jeszcze więcej energii, która w połączeniu z posiłkami może sprawić, że znacząco przekroczymy dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Takie małe przekąski również powinno liczyć się jako posiłek, a przez to okazać się może, że w ciągu dnia spożywamy nie pięć, a dziesięć posiłków. Jedzenie w taki sposób na pewno nie jest skutecznym sposobem na odchudzanie.

(Sprawdź jak działa Green Barley Plus - https://byc-zdrowym.pl/greeen-barley-plus-spalacz-tluszczu-recenzja/)

Na diecie wybieraj tylko ryż

Kiedy szukamy artykułów czego najlepiej unikać na diecie odchudzającej, to często możemy spotkać się z opinią, że makarony, ziemniaki i inne dodatki do obiadu są kaloryczne i bogate w węglowodany, dlatego należy ich unikać. A zamiast nich najlepiej sięgać po ryż. Co prawda ryż jest pełnowartościowy i warto po niego sięgać, ale budowanie diety w ten sposób, sprawi, że stanie się ona monotonna i nudna, a więc nie będzie nam łatwo długo na niej wytrwać. Poza tym warto pamiętać, że nawet dieta odchudzająca powinna być urozmaicona i bogata w różnorodne składniki. Tak więc, zamiast codziennie jeść ryż, to jednego dnia do obiadu przygotuj kaszę, innym razem ziemniaki, a kolejnego makaron. To, że przebywasz na diecie odchudzającej nie znaczy wcale, że twoje posiłki muszą być nudne.

Unikaj węglowodanów

Na temat węglowodanów w kontekście diety odchudzającej powstało już wiele mitów. Uważa się, że ich spożywanie nawet w minimalnych ilościach przyczynić się może do zwiększenia się masy naszego ciała. Przez to wiele osób decyduje się na stosowanie diety białkowej, która całkowicie eliminuje węglowodany z jadłospisu. Na niej nie można spożywać produktów pełnoziarnistych, pieczywa, makaronów, kasz i owsianek. Dieta białkowa często polecana jest przed dietetyków, a polega ona na spożywaniu produktów białkowych, czyli chudego mięsa i nabiału. Jednak warto pamiętać, że stosowanie diety białkowej wcale nie jest zdrowie i skuteczne, a może doprowadzić do zakwaszenia organizmu. To przyczynić się może do problemów zdrowotnych, na przykład niewydolności nerek. Jeżeli spożywamy coś w odpowiednich ilościach, to nie jest dla nas szkodliwe, jednak spożywanie jakiegoś produktu w nadmiarze, nawet jeżeli jest to woda, może być niebezpieczne dla zdrowia. Warto wiedzieć, że węglowodany w odpowiednich ilościach nie prowadzą do zwiększenia się masy ciała. Są one potrzebne, ponieważ dostarczają do organizmu ceną energię, docierając do organizmu zamieniają się one w glikogen, a jest to energia niezbędna dla mięśni i mózgu.

Zapomnij o słodkościach

Zdaniem niektórych na diecie odchudzającej nie ma co liczyć na poczucie słodkiego smaku. Jednak nie tylko słodycze mają słodki smak, więc skutecznie można je zastąpić cukrami, które naturalnie występują w owocach i warzywach.

odchudzanie dieta dietetyczne mity

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 500 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 863 produktów w 207 kategoriach