43 825 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 893 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Adeksa

AdeksaAdeksa
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 14.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg, tabletki, 30 szt., 100 mg, tabletki, 30 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acarbosum
Działanie: spowalnia przyswajanie cukrów
Ulotka:

Opis i skład produktu Adeksa

Lek stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 ( insulinoniezależna), zwłaszcza u osób otyłych, u których stosowanie samej diety o wysiłku fizycznego okazało się nieskuteczne.

Dawkowanie:

 Doustnie, według zaleceń lekarza. Tabletki należy połykać w całości z niewielką ilością płynu bezpośrednio przed posiłkiem lub wraz z pierwszymi kęsami posiłku.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo częste działania niepożądane: wzdęcia. Częste działania niepożądane: biegunka, bóle żołądkowo – jelitowe, bóle w dole brzucha. Niezbyt częste działania niepożądane: nudności, wymioty, niestrawność (gniecenie w żołądku, wzdęcia, odbijanie, zgaga i zaparcia), przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (wykazywane w testach laboratoryjnych). Rzadkie działania niepożądane: obrzęki, żółtaczka (żółte zabarwienie skóry i białkówki oka). Częstość nieznana działań niepożądanych: reakcje alergiczne (zaczerwienienie i swędzenie skóry, jak np.: wysypka, rumień, wykwit, pokrzywka), niedrożność jelit (silne kurczowe bóle brzucha, wymioty, wzdęcia, pacjent nie oddaje wiatrów ani stolca), podniedrożność jelit (silne bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia lub całkowity brak stolca, brak apetytu, zmniejszenie masy ciała), odma pęcherzykowa jelit (zwykle bezobjawowa, pęcherzyki wypełnione gazem, umiejscowione w ścianie jelita), zapalenie wątroby (wczesnymi objawami są: bóle pod prawym łukiem żebrowym, objawy jak w grypie, nudności, wymioty, wstręt do potraw mięsnych, zaparcia, biegunka i wzdęcia. Później może wystąpić żółte zabarwienie skóry i białkówki oka), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi, które powoduje zwiększenie ryzyka krwawienia i powstawania siniaków).  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku, gdy masz mniej niż 18 lat, ponieważ dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania akarbozy u dzieci i młodzieży nie są wystarczające. Gdy masz przewlekłe choroby jelit z zaburzeniami trawienia i wchłaniania, stany chorobowe, które mogą ulec pogorszeniu w wyniku zwiększonego gromadzenia się gazów w jelitach (np. zespół Roemhelda, duże przepukliny, niedrożność jelit, owrzodzenie jelit), gdy masz ciężką niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 25 ml/min). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. 

kto stosował Adeksa
ulotka Adeksa
skład Adeksa
dawkowanie Adeksa
przeciwwskazania Adeksa
cena Adeksa
Adeksa zamienniki
Adeksa zamiennik
Adeksa odpowiednik
Adeksa tańszy zamiennik
Adeksa czy działa
opinia Adeksa
opinie Adeksa
cukrzyca typu 2 insulinoniezależna diebetyk otyłość cukrzyca u otyłych leczenie cukrzycy diabetolog wysoki poziom cukru we krwi cukrzyca metabolizm lek na cukrzycę
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Adeksa

Dodano: 16 Czerwiec 2015
Autor: Diana
Ocena:
ZE względu na moją wagę, mam problemy z cukrzycą. Te tabletki łykam już dłuższy czas i pozwalają mi utrzymać cukier w normie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Adeksa

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 825 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 893 produktów w 209 kategoriach